Jūrnieki

Otra pusīte – jūrnieks?

Iepazīšanās un tikšanās ar militāru personu ir diezgan liels pārbaudījums no abām pusēm. Ceļojumi, komandējumi, komunikācija – tas viss un vēl daudz dažādi sarežģījumi var stāties ceļā jebkurām attiecībām. Ja tavs draugs, līgavainis, vīrs ir jūrnieka profesijā, ir jāizprot daži sarežģīti jautājumi, pavisam citādāka pasaule, nekā tā būtu ar citas profesijas cilvēkiem. Ir jāmāk pārdzīvot attālums, kas bieži vien ieilgst uz vairākiem mēnešiem. Kādi ir lielākie sarežģījumi šādā kopdzīvē un kā tos atrisināt?

Sazināšanās
Kontaktu uzturēšana ir ļoti svarīga, lai saglabātu attiecības. Esot jūrā, pastāv daži veidi kā sazināties. Visbiežāk tās ir elektroniskās ziņas ir labākais saziņas veids. Jūrniekiem, kuri strādā militāros spēkos parasti ir vairākas e-pasta adreses, kad domātas personīgām saziņām un darba jautājumiem. Vari rakstīt reālas vēstules, taču to piegāde prasa daudz ilgāku laiku. Izrunājiet labāko saziņas veidu, jo pastāv daudz potenciālas iespējas, kuras būtu visveiksmīgākās saziņai. Sazinoties ar savu otru pusīti, iepriekš noskaidro, vai ir kāda informācija, kuru nedrīkstētu sūtīt pa pastu.

Iemācies terminus
Kad sāc tikties ar jūrnieku, tev jābūt ieinteresētai arī par viņa profesiju. Ne tieši jautājumos, kas ir aizliegti, bet par ikdienu, dzīvi jūrā un interesantām lietām. Militārais darbs nāk ar savu kultūru un atšķirīgu valodu, kādu esam pieraduši runāt. Iemācies nedaudz no militārās terminoloģijas, lai radītu iespaidu, ka esi ieinteresēta. Jūrniecībā ir savs īpašais alfabēts, kas atšķiras no tā, ko mācamies skolā. Tas vien ir interesanti, zināt kaut ko jaunu. Pastāv dažādu veidu kuģi, kas paredzētas dažādām situācijām.

Ievēro noteikumus
Pastāv dažādi noteikumi, par ko jūrnieki drīkst runāt un ko likt sociālajos tīklos, tāpēc tas attiecas arī uz to, ko publicē tu. Cilvēkam, kurš dienē militārajā jomā nedrīkst būt nekādi kompromitējoši raksti, bildes un ziņas viņa profilā, ko var redzēt citi cilvēki. Praktiski šis noteikums darbojas uz visiem amatiem, kas arī attiecas uz klientu apkalpošanu.

Respektē, ka viņš, iespējams, nevar visu stāstīt
Militārais darbs nāk kopā ar daudz informāciju, kura nedrīkst būt atklāta, ne ģimenei, ne tuviem draugiem. Ja ir kaut kas, ko viņš nedrīkst stāstīt, tad nav jāspiež šī informācija un jāsāk plaša tēma par neuzticēšanos. Informācijas noklusēšana ir daļa no militāras personas amata ar ko ir jāsamierinās.

Abpusējs atbalsts
Jums abiem šis prombūtnes laiks varētu būt ļoti satraukts. Tu vari palīdzēt vienīgi uzklausot un iedrošinot. Ar atbalstu ir daudz vieglāk turpināt koncentrēties uz darbu, nevis, ja visu laiku būs bēdāšanās par prombūtni. Stāsti, cik lepna esi, ka tavs draugs ir jūrnieks un strādā valsts drošības labā. Piemini, ka esi lepna, būt par tāda cilvēka draudzeni. Atgādini par visu, ko viņš ir sasniedzis līdz šim, kādā amatā ticis un dažādus dzīves šķēršļus. Šādām sarunām ir jābūt daudz vairāk nekā tām, kurās sūdzaties par prombūtni. Būs dienas, kad jūrniekiem patiešām patīk savs darbs un viņi ir aizrauti ar to, ko dara, bet pretēji tam, ir arī laiks, kad viņi jūtas nelaimīgi prom no visiem. Šajās dienās jāfokusējas un nākotni un iedrošini, ka viss būs labi.

Uzturi kontaktus ar viņa ģimeni
Tas vien ir grūti, ja netiekaties ilgu laiku, tāpēc tikšanās ar viņa ģimeni varētu būt laba pieredze un iespēja noturēt saikni. Sazinoties ar ģimeni, tu zini, ka ir cilvēki, kas jūtas tieši tāpat kā tu. Pieturoties tuvu ģimenei, var iepazīt daudz vairāk arī otru cilvēku.