Jūrnieki

Jūrniecības karjeras ieguvumi

Ja ūdeņi ir vienmēr bijusi tava vājība, tad kāpēc gan neapdomāt strādāt saistībā ar savu kaislību. Jūrniecība ir prestižs darbs, uz kuru nevar pieteikties kurš katrs. Lai sasniegtu karjeras virsotnes, nepieciešams ilgs laiks un grūtas apmācības. Jūrnieka karjera piedāvā daudz vairāk nekā tikai atalgotu darbu, konkurētspējīgu algu un iespējas apceļot visu pasauli. Karjera sniedz daudz labumus, kurus sākotnēji neapzinās jaunie kadeti – pikavippi heti. Kādi ir galvenie ieguvumi, lai izvēlētos strādāt šajā darba sfērā?

Veselības apdrošināšana
Jūrniekiem ļoti svarīgi ir saglabāt savu veselību perfektā stāvoklī – vienmēr jādomā par savu imunitātes nostiprināšanu, zobu veselību. Ja veselība klibos, tad pienākumu veikšana būs apgrūtināta, kas var kaitēt pat visai apkalpei. Strādājot šajā amatā, jūrniekiem tiek sniegta medicīniskā palīdzība par velti gan krastā, gan jūrā uz klāja. Uz klāja medicīnas pakalpojumus sniedz augsti apmācīti ārsti, zobu ārsti un medmāsas, kas strādā ar mūsdienīgu aprīkojumu. Protams, esot tālā okeānā, saslimšanas gadījumā ir grūti strādāt, taču, ja slimība paliek ļoti progresējoša, ir iespēja nogādāt no atklātas jūras uz krastu. Par jūrnieku veselību tiek ļoti piedomāts.

Bezmaksas sporta un fitnesa aprīkojums
Uz klāja jūrniekiem ir iespēja nodarboties ar sportu un uzturēt sevi fiziskā sagatavotībā. Patiesībā, tas ir ne tikai vēlams, bet arī nepieciešams. Kuģi un zemūdenes ir apstrādātas ar pašiem svarīgākajiem trenažieriem, bet esot uz zemes, jūrniekiem ir lieliska iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs kā slēpošanā, niršanā, burāšanā un daudz citos sporta veidos. Spēcīgs trenēts ķermenis ir nepieciešams imunitātes nostiprināšanai.

Naktsmītnes
Iespējams, ka karjeras laikā būs nepieciešamība pārvākties uz citu dzīves vietu, pat citu valsti. Nerunājot, ka ilgu laiku tiek pavadīts uz kuģa klāja. Katram jūrniekam, kurš ir spiests darba apstākļu dēļ pārvākties uz citu mājvietu, tiek piedāvāta palīdzība mājokļa meklējumos. Apmācību laikā jūrniekiem tiek piedāvātas pagaidu naktsmītnes.

Iespēja ceļot
Viens no lielākajiem iemesliem, kāpēc cilvēki dodas mācīties par jūrnieku ir bezgalīgās iespējas ceļot. Tu iegūsi lielu pieredzi ceļošanā un varēsi apskatīt daudz valstis. Iesaistoties sadarbībā ar dažādu valstu jūrniekiem, vari kļūt par citas valsts flotes personālu.

Atvaļinājumi
Pavadīt daļu no sava laika prom no ģimenes un draugiem ir katra jūrnieka dzīve. Tāpēc uz kuģa klāja ir lielas iespējas sazināties ar savējiem cilvēkiem ar interneta palīdzību. Lai satiktos reālā dzīvē, jūrniekiem tiek sniegti virkne atvaļinājumu, kas ļaus uzturēt kontaktus un atpūsties no darba. Pastāv dažādas grafika versijas, taču kā minimums 2 nedēļas, jūrnieki oficiāli ir mājās pēc ilgāka prombūšanas laika. Taču atvaļinājums var būt pat mēnesi līdz pusgadam, atkarībā kādā amatā strādā un ik ilgi esi prom no mājām. Salīdzinot ar jebkādu citu darbu, kura pienākumi ir piecas dienas nedēļā, sanāk neizšķirts pret jautājumu, kurš ir vairāk mājās – jūrnieks vai parastais strādnieks. Jūrnieks, iespējams, nav daudz laika mājās, taču, kad atgriežas, tad ir visu laiku un labā formā – turpretī parastais strādnieks ir katru vakaru mājās, saguris un praktiski divas brīvdienas nav pietiekamas, lai atkal sagatavotos nākamai darba nedēļai.

Labi atmaksāts darbs
Jūrnieks, attiecībā no ieņemamā amata, pelna ļoti lielas naudas summas. Protams, var dienēt ne tikai vietējā, bet arī ārzemju flotēs, kur algas ir vēl lielākas un lainaa ilman luottotietoja. Šajā darbā ir konkurējoša alga un izaugsmes iespējas, papildus ir prēmijas un dažādas apdrošināšanas. Jūrniekiem maksā par pavadītām dienām uz klāja atklātā jūrā, taču arī slimības gadījumā tiek sniegti pabalsti. It īpaši, ja jaunieši dodas studēt šai virzienā, viņi var iekrāt lielus uzkrājumus gan pensijas fondam, gan arī nodrošināt sev pamata kapitālu mājai un dažādām svarīgām lietām.